Mažųjų kompiuteristų būrelis „Vėžliuklai“

Kompiuterių ir interneto įdiegimas labai stipriai paveikė vaikų gyvenimą. Kompiuteriai šiuo metu yra taip paplitę, kad beveik kiekvienas vaikas turi galimybę jais naudotis namie ar mokykloje. Jau keletą metų mūsų mokykloje veikia mažųjų kompiuteristų būrelis. Pavadinimą „Vėžliukai“ vaikai išrinko dar tada, kai susirinkę prie vieno kompiuterio, jie lėtais žingsneliais ėjo kompiuterinių gudrybių pažinimo link.

Šiemet būrelį lanko 14 vaikų ir jau turime 8 kompiuterius. Patys mažiausieji mūsų nariai pirmokai mokosi, kaip teisingai ijungti, išjungti kompiuterį, kaip susikurti savo dokumentus ir juos sukelti į bylas. Jiems labai patinka piešimo programos. Mėgsta savo piešinius ir kitus darbus išsaugoti ir atsispausdinti. Žinoma, neapsieiname ir be žaidimų.

Kompiuterinis raštingumas yra būtinas įgūdis šiuolaikiniam žmogui. Tyrimais nustatyta, kad ankstyvojo mokyklinio amžiaus vaikų mokėjimas naudotis kompiuteriu pagerina jų pažintines funkcijas.

Būrelyje vaikai susipažįsta su įvairiomis programomis, kurios padeda ugdyti vaikų matematinius, loginio mąstymo, kalbos ir kitus įgūdžius. Šios programos palengvina mokymąsi.

Su vaikais daug kalbam apie kompiuterio naudą, o taip pat apie galimus nemalonius dalykus ir net žalą, jeigu elgsimės netinkamai.

Užsiėmimų metu vaikai labai žingeidūs, aktyvūs, kūrybingi. Ypač visi džiaugiasi ekskursija į Marijampolę, kur lankomės Multicentre. Čia vaikai susipažįsta su naujausiomis informacinėmis ir kompiuterių technologijomis. Atskirose centro edukacinėse laboratorijose vaikai žaidžia, piešia, kūria muziką, dalyvauja dvimačių ir trimačių modelių kūrime. Multicentre įgytas žinias vaikai bando taikyti, dirbdami prie savo kompiuterio. Ir jei kas nors pavyksta, tai su didžiausiu džiaugsmu skuba pasidalinti su draugais.

Būrelio vadovė mokytoja Nijolė Akelaitienė

Nuotrauka 1
Nuotrauka 2

Vaikams ir tėvams

teikiama nemokama psichologinė pagalba:

 

Kazlų Rūdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje

Kontaktinis tel.: (8 343) 25979

 

Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biure

Kontaktinis tel.: (8 645) 81340

 

Kazlų Rūdos savivaldybės „Bendruomeniniuose šeimos namuose“

Kontaktinis tel.: (8 614) 96033

 

VšĮ Kazlų Rūdos pirminės sveikatos priežiūros centre

Registratūros tel.: (8 343) 95062

 

UAB „Jūsų sveikata“

Registratūros tel.: (8 343) 96232

 

 

Pedagogams

teikiama nemokama psichologinė pagalba:

 

Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biure

Kontaktinis tel.: (8 645) 81340